Επιστροφή σε Δραστηριότητες

Σχολικό Έτος 2016-2017

Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους

Στιγμές από τη γιορτή λήξης του σχολικού έτους, με ενεργό συμμετοχή όλων των μαθητών.

Τιμητική Διάκριση Μαθητή

Τιμητική διάκριση στον μαθητή Αντωνιάδη Γιώργο για την αφίσα που δημιούργησε στο διαγωνισμό του Γραφείου Αγωγής Υγείας “Χτίζουμε γέφυρες, γκρεμίζουμε τείχη”.

Επίσκεψη στο Πλανητάριο

Από την επίσκεψη του Σχολείου μας στο Πλανητάριο Θεσσαλονίκης…

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2016-17

Στιγμές από την εκδήλωση του Σχολείου μας για τον εορτασμό της Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού το σύνθημα της ημέρας. “Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας. Αθλητισμός: Δικαίωμα για όλους“

Θέατρο Σκιών “Ο Καραγκιόζης Και Η Επανάσταση”

Οι μαθητές του σχολείου μας, με τη συνδρομή καθηγητών, στα πλαίσια της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου, ανέβασαν στο χώρο του σχολείου, τη θεατρική παράσταση σκιών  “Ο Καραγκιόζης και η Επανάσταση”

Λαογραφικό Μουσείο

Από την επίσκεψη του Σχολείου μας στο Λαογραφικό Μουσείο Θεσσαλονίκης.

Επίσκεψη Σε Αρτοποιείο

Από την επίσκεψη του Σχολείου μας σε παραδοσιακό αρτοποιείο…

Λαογραφικό Μουσείο ΑΠΘ

Από την επίσκεψη του Σχολείου μας στο Λαογραφικό Μουσείο & Αρχείο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ).

Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2016-17

Τα παιδιά μας σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς δημιούργησαν μοναδικά κομμάτια για το χριστουγεννιάτικό μας παζάρι!

Πασχαλινό Παζάρι

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.